30 Abril 2017

Educació Infantil

30 Abril 2017

ESPAIS CREATIUS

30 Abril 2017

Més enllà

30 Abril 2017

Esports

30 Abril 2017

ESPAIS CREATIUS

30 Abril 2017

BI + BATXIBAC

30 Abril 2017

Camp Gespa

30 Abril 2017

Més Enllà

30 Abril 2017

ESPAIS CREATIUS

30 Abril 2017

Dansa

30 Abril 2017

Infantil

30 Abril 2017

Més Enllà

30 Abril 2017

ESPAIS CREATIUS

30 Abril 2017

Batxillerat

Batxillerat

Rotador2

MATEMÀTIQUES: MENCIÓ ESPECIAL DEL DISTRICTE ALS NOSTRE ALUMNES

El dia 7 de març, l’Ajuntament de Sarrià Sant Gervasi va organitzar un acte de reconeixement al treball i l’esforç per als alumnes que millor han dut a terme la primera fase del FEM MATEMÀTIQUES en les escoles del nostre barri. El FEM MATEMÀTIQUES és un concurs que té la finalitat de contribuir a desenvolupar la competència matemàtica en tot l'alumnat de sisè de Primària i primer cicle de l'ESO. 
 
Es tracta d'una activitat organitzada anualment per la FEEMCAT amb el suport del Departament d'Ensenyament i que està dirigida a tots els alumnes de sisè de Primària i primer i segon d'ESO dels centres escolars de Catalunya. 
 
Els nostres alumnes de 6è de Primària: Laia A. Mayné Arévalo, Laia Palenzuela, Carla Alcalà i Paloma Fernández; així com els de 1r d’ESO: Maria Rubio, Laura Prat, Joan Comalat i Carlos Fernández, van rebre un diploma per part del consistori i van gaudir d’una visita guiada al Museu dels Autòmates del TIBIDABO. 
 
A més a més, els nostres alumnes de 2n de Secundària: Yago Riera, Yago Ballester, Andreu Fitó, Inés González, Ferran Martínez, Sarah Johansson i David Pérez també van ser premiats amb una Jornada de Jocs matemàtics organitzada pel grup didàctic SET, Grup de Jocs d’ABEAM, el dissabte 11 de març al Dipòsit del Rei Martí. 
 
Aquesta activitat ha estat promoguda des del Laboratori de Matemàtiques i realitzada pels alumnes que formen part del grup de raonament “El Club del Cangur”.
 
 
 
 
 
 
Manel Martínez i Pascual
 
El Club del Cangur
 
 

 

 

 

Ús de cookies.

Aquesta web fa servir cookies per a garantir una millor experiència a l’usuari. Si segueix navegant està donant el seu consentiment per a l’acceptació de les mencionades cookies i l’acceptació de la nostra política de cookies, faci clic a l’enllaç per obtenir més informació. Llegir més

Acceptar

Segueix-nos a:

  

JoomShaper